ZİRVE İngilizce ve Havacılık Kursu   info@zirveingilizce.com

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK HER DERDE DEVA

İngilizce kursu sanıldığı gibi kişiye yalnızca başka ülkelere rahatça gidebilme ya da farklı kültürleri tanıma fırsatı sunmaz. İngilizce öğrenmek akla gelmeyecek onlarca alanda şaşkınlık verici etkiler yaratır. Yeterince merak uyandırdıysak başlıyoruz.

İngilizce kursu daha çok seyahat, eğitim ya da kariyer hedefleri için İngilizce öğrenmek söz konusu olduğunda akla gelir. Ancak yabancı bir dil öğrenmenin faydası bunlarla sınırlı değil. Beynin ve düşünsel faaliyetlerin gelişmesine yardımcı olan yabancı dilin en büyük faydası ise Alzheimer’dan koruması oluyor.

 

İşleyen Beyin Işıldar!

İngilizce kursuna gidip İngilizce’yi öğrenmeye başladığınız andan itibaren beyin egzersizi de yapmaya başlamış olursunuz. Bu sayede tek dil bilen insanlara göre düşünsel faaliyetlerinizde gelişme gözlemlersiniz. Hızlı düşünüp çabuk karar verme, olaylar arasında ilişki kurmak konusunda güçlenme ve geçmiş hatıraları geri getirmede berraklaşma; kendinizde kısa sürede fark edeceğiniz değişikliklerden sadece birkaçıdır.

Beynin dili işleyiş ve algılayış biçimi bir çeşit matematiksel işlem gibidir. Bu yüzden dili analitik bir boyutta değerlendirebiliriz. Analitik becerilerinizi geliştiren yabancı dil öğrenme, belli bir zaman sonra daha sistematik bir düşünme yetisi geliştirmenizi sağlar.

 

Daha çok dil, daha fazla yetenek!

Beyinde dili algılayan merkez, beynin gri bölgesinde bulunur. Yapılan araştırmalar beyindeki bu merkezin birden fazla dil bilen insanlarda daha gelişmiş olduğunu ortaya koyuyor. Bu yalnızca düşünsel faaliyetlerde değil, fiziksel olarak da bir gelişmeyi işaret ediyor.

İngilizce kursu ile başlayacak olan öğrenme yolculuğu beyninizin daha hızlı data işlemesini de sağlayacak. Dili algılarken çıkan sesi duyma ile başlayan ve beyinde sinirsel aktiviteye dönüşerek algıyı mümkün kılan bir süreç vardır. İkidilli insanlarda bu süreç tek dil bilen insanlara göre fark edilir ölçüde daha hızlıdır.

 

Dikkat! İngilizce tetikte tutar!

İngilizce kursuna gidip dil öğrenmek, başka birçok konuda daha fazla gelişmene yardımcı oluyor. Farklı dillerdeki farklı sesleri duymaya başlayacağın için beynin daha fazla çalışıyor ve duyu becerilerin de böylece gelişiyor. Alzheimer ve Demans gibi riskleri minimuma indirmenin dışında, hafızayı da daha fazla güçlendiriyor.

Yapılan araştırmalar iki ya da daha fazla dil bilen insanların dikkat seviyelerinin de daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum aynı zamanda çoklu görevler konusunda dil bilen kişinin daha başarılı olmasını sağlıyor. Çünkü birden fazla dil bilen kişi, gelişen bilişsel yetenekleri sayesinde karşılaştığı yeni durumlara çok daha kolay adapte olabiliyor.

 

Eğitimde, işte ya da sosyal hayatta sana her zaman artı değer katacak olan İngilizce’nin sağlığına da birçok faydası olacak. Sağlık için de Şimdi İngilizce Zamanı! 🙂

Zirve

E-Posta

info@zirveingilizce.com

Sosyal Medya

İletişim

Adres

Zuhuratbaba Mah
Zuhuratbaba Cad
No:30 Bakırköy/İSTANBUL

Telefon

0 212 965 30 50

© Copyright 2020 All Rights Reserved